Despre Noi Programe Ajută și Donează Contact
en hu

Coordonator Proiect

Principalele responsabilități:

  • coordonarea și supervizarea unui proiect care vizează dezvoltarea unei serii de ghiduri pentru conducătorii grupelor de copii și de tineri.
  • Coordonarea echipei multidisciplinare de specialiști care va dezvolta forma finală a ghidurilor;
  • Organizează întâlniri, workshop-uri pentru facilitarea dezvoltării instrumentelor și familiarizarea grupului țintă cu acestea;
  • Se deplasează în țară la organizațiile locale ori de câte ori este nevoie;
  • Răspunde de monitorizarea bugetului proiectului, coordonează întocmirea rapoartelor financiare, a analizelor și a rapoartelor solicitate de management.

Cerințele postului:

  • Studii superioare de specialitate în domeniul socio-uman
  • 2 ani de experiență într-o poziție de coordonare/management.
  • Cunoștințe PC (PowerPoint, Excel, Word)
  • Permis conducere categoria B

Constituie avantaj:

  • Cunoașterea limbii engleze și/sau limbii maghiare la nivel mediu.
  • Experiență în organizații nonguvernamentale, inclusiv în munca directă cu voluntarii și expertiza în implementarea proiectelor de finanțare sau alte proiecte similare.
  • Experiență în editarea de tipărituri.

Candidatul ideal:

  • Este un bun organizator.
  • Comunică bine cu colegii și cu partenerii organizației.
  • Dorește să se dezvolte, să învețe.
  • Este corect, loial și cinstit.
  • Valorile lui sunt creștine.
  • Are deschiderea de a lucra și cu voluntarii.

Oferim:

  • Posibilități de dezvoltare profesională: cursuri, pregătiri profesionale, participări la conferințe.
  • Echipă multidisciplinară cu care să colaboreze.
  • Un climat pozitiv la locul de muncă.

Acte necesare:

  • Scrisoare de intenție
  • Curriculum vitae.
  • Copii după diplome și alte certificate relevante.

Tipul de angajare: Program 8 ore/zi (fulltime). Pe perioadă determinată (1 an), identică cu perioada de derulare a proiectului.

Așteptă aplicațiile pe adresa hr@maltez.ro Pe baza dosarelor primite, comisia de examinare va efectua o primă selecție, urmând să invite (prin telefon) persoanele selectate, care vor participa la o întâlnire cu membrii comisiei.

Data limită de depunerie a aplicațiilor: 13.08.2021

Persoană de contact: Pünkösti Zsolt – 0264595801, de luni până vineri, între orele 10-16

IMPLICĂ-TE ȘI TU!